Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Domki ogrodowe dla dzieci - jak wybrać najlepszy?

2020-07-24
Domki ogrodowe dla dzieci - jak wybrać najlepszy?
Każde dziecko marzy o własnym domku w ogrodzie, w którym będzie mogło oddać się zabawie z rówieśnikami, rozwijać wyobraźnię oraz spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dlatego też domki ogrodowe dla dzieci wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. W dzisiejszych czasach zapewnienie dziecku wymarzonego placu zabaw jest niezwykle proste – wcześniej wymagało to umiejętności konstruktorskich oraz dużego nakładu czasu i pracy. Obecnie można kupić gotowe konstrukcje, które zapewnią Twojemu dziecku niezapomniane dzieciństwo. W niniejszym artykule podpowiadamy, jaki domek dla dziecka wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo!

Najważniejszym czynnikiem, którym powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniego domku dla naszej pociechy, jest przede wszystkim jej bezpieczeństwo - kupowany domek powinien posiadać certyfikaty bezpieczeństwa, np. TUV czy FSC®, także w zakresie użytych do ich pomalowania farb oraz impregnatów. Warto również postawić na produkty znanych firm i producentów, aby mieć pewność, że zabawa naszego dziecka jest w pełni bezpieczna. Cała konstrukcja powinna być stabilna i wytrzymała, a domki, które umieszczone są powyżej 0,5 metra nad ziemią, posiadać dodatkowe zabezpieczenia, np. balustrady czy poręcze. Warto także pamiętać o usunięciu potencjalnego zagrożenia, jakim są np. drzazgi czy ostre kanty w przypadku domków drewnianych

Kolejnym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze domku ogrodowego, jest jego wielkość oraz materiał, z jakiego został wykonany. Wśród domków dla dzieci dostępnych na rynku największą popularnością cieszą się domki wykonane z drewna oraz z tworzywa sztucznego, najczęściej plastiku. Domki drewniane, podobnie jak większość drewnianych elementów w ogrodzie, wymagają impregnacji i regularnej konserwacji. Domki plastikowe, w przeciwieństwie do domków drewnianych, są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu i dużo lżejsze, jednak łatwiej ulegają zniszczeniu. Większość domków, które są obecnie dostępne na rynku, wyposażone są w dodatkowe akcesoria zjeżdżalnie, huśtawki czy piaskownice, które urozmaicają zabawę malucha.

domek dla dziecka - gardenworld.pl

Domek plastikowy czy domek drewniany? Który lepszy dla naszej pociechy...

Domki plastikowe mogą być różnej wielkości i przybierać najróżniejsze kształty. Ich główną zaletą, oprócz małej wagi i łatwości utrzymania, jest także szybkość montażu oraz brak ostrych kantów i drzazg, które mogą pojawić się w domkach drewnianych. Domki plastikowe są przeznaczone najczęściej dla młodszych dzieci, od roku do 5 lat. Do ich zalet można zaliczyć także niską cenę, która jest o wiele bardziej przystępna niż cena domków drewnianych. Domki plastikowe częściej ulegają jednak zniszczeniu i są mniej odporne na zmienne warunki atmosferyczne – szybko się nagrzewają, a wszelkie uszkodzenia czy odkształcenia trudniej jest naprawić.

Olej ochronny do teku i drewna egzotycznego STARWAX odżywia wysuszone drewno i meble ogrodowe


Domki drewniane odznaczają się dużą trwałością i stabilnością, a ich forma, tak jak w przypadku domków plastikowych, może przybierać różne kształty. Do wad domków drewnianych zaliczyć można konieczność regularnej konserwacji i impregnacji, jednak nie jest to zbyt uciążliwa niedogodność. To żadna wada względem niesamowitego designu, jaki daje domek drewniany, a także tego, jak pozytywnie taki elegancki domek dla dziecka wpłynie na architekturę naszego ogrodu! Oprócz tego, domki drewniane są droższe od domków plastikowych, są jednak znacznie trwalsze i odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych, co powoduje, że stanowią konstrukcję na długie lata. Większość domków drewnianych można spotkać także postaci modułowej i na słupku, które są wyposażone w dodatkowe atrakcje dla maluchów i pozwalają na stworzenie prawdziwego placu zabaw dla dzieci. Tego typu domki przeznaczone są jednak dla nieco starszych dzieci. Domki drewniane doskonale wpasowują się także w ogrodową przestrzeń, dzięki czemu aranżacja ogrodu nabierze nowego i ciekawego wyglądu. 

place zabaw dla dzieci - gardenworld.pl

Czy wiesz, że…

wielu rodziców obawia się zakupu domku ogrodowego dla dzieci, ponieważ martwią się, że ich umieszczenie w ogrodzie będzie wymagać specjalnego pozwolenia. Nic bardziej mylnego – zarówno domki drewniane, jak i plastikowe domki dla dzieci nie posiadają betonowych elementów i w każdej chwili można je przenieść lub zdemontować, dlatego też nie potrzebują specjalnych pozwoleń budowlanych. Należy jednak pamiętać, aby domek nie wykraczał poza granice działki i nie przekraczał 35 m2. Dodatkowo liczba takich obiektów na działce nie może być większa niż 1 na 500 m2.

Koncentrat do mycia drewnianych tarasów STARWAX idealnie zmywa plamy

Opinia ekspercka

Przy wyborze odpowiedniego domku ogrodowego, który zagwarantuje niezapomnianą zabawę Waszym dzieciom, dobrze jest kierować się także marką. Warto postawić na produkty znanych i renomowanych producentów, aby mieć pewność, że domki są w pełni bezpieczne i przystosowane dla dzieci. Najczęściej wraz ze znaną marką idzie w parze także wysoka jakość wykonania. Choć produkty te mogą być droższe, niż te wykonane przez niszowych producentów, warto jednak mieć na uwadze bezpieczeństwo i radość z zabawy Waszych dzieci. W ofercie Gardenworld.pl znajdziesz szeroki wybór domków ogrodowych drewnianych renomowanego producenta 4IQ, który od lat cieszy się uznaniem wśród rodziców. 

Domki ogrodowe - gardenworld.pl
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel