Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozdrabniacz do gałęzi. Który wybrać? Co jest istotne oraz na co zwrócić uwagę?

2019-04-16
Rozdrabniacz do gałęzi. Który wybrać? Co jest istotne oraz na co zwrócić uwagę?

Rozdrabniacz do gałęzi

Zastanawiasz się nad zakupem rozdrabniacza do gałęzi i nie wiesz, który wybrać? Podpowiemy, co jest istotne i na co zwrócić uwagę. Pomożemy wybrać model odpowiadający potrzebom.

Po przycinaniu lub wycinaniu drzew i krzewów pozostaje zwykle spora ilość gałęzi, z którymi trzeba sobie jakość poradzić. Rozdrabniacze do gałęzi ułatwiają prace porządkowe w ogrodzie. Budowa i działanie rozdrabniaczy, niezależnie od wielkości urządzenia, są bardzo zbliżone. Przy wyborze rozdrabniaczy trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów - rodzaj napędu i typ narzędzia tnącego. Wśród rodzajów napędu w sprzedaży dostępne są rozdrabniacze spalinowe oraz elektryczne.

Przy zakupie rozdrabniacza do gałęzi zwróćmy uwagę na to, jakie są nasze potrzeby.

Musimy jeszcze zwrócić uwagę na najważniejszy aspekt, a mianowicie dostępność prądu.

W rozdrabniarkach do gałęzi stosuje się dwa rodzaje elementów tnących - nóż lub walec zębaty. Nóż bardzo dobrze radzi sobie z rozdrabnianiem gałęzi grubych i twardych. W przypadku walca zębatego jest to idealnie rozwiązanie z twardymi gałęziami.

Bardzo ważne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi przed pierwszym użyciem rozdrabniacza. 

Elektryczne rozdrabniacze do gałęzi są stosunkowo lekkie, można nimi łatwo manewrować, ale nie są szczególnie wydajne i zwykle zaopatrzone są w niewielkie kosze na zrębki. Zazwyczaj wsunięcie gałęzi na element tnący wymaga użycia pewnej siły. Rozdrabniacze elektryczne sprawdzają się w małych ogródkach, gdzie ilość gałęzi jest niewielka, a ich średnica skromna.

Urządzenie z funkcją wciągania gałęzi jest łatwiejszy w stosowaniu, wykonuje bowiem pracę samoistnie. Przy rozdrabniarkach, do których resztki roślinne umieszcza się ręcznie prace należy wykonywać ostrożnie i powoli, aby materiał zdążył dobrze przemielić się. Jeśli rozdrabniamy krótkie gałęzie, warto zaopatrzyć się w drążek, którym będziemy je popychać. Przy zbyt dużej ilości materiału maszyna tnąca ulega zapchaniu i wymaga oczyszczenia. Dla bezpieczeństwa podczas pracy należy używać ochronnych rękawic i okularów.

Jeżeli decyzja o zakupie została już podjęta, należy zastanowić się czego oczekujemy od swojego sprzętu, a dopiero później wybrać model.

Poniżej propozycje urządzeń z naszego asortymentu:

pixel